Monday, July 21, 2014

Made in ALBANIA

Isha e vendosur te gjeja nje kapele cilindrike prej kashte. Madje ja lashe porosi dhe mikeshes time mos e gjente ne Milano le te ma blinte. Te kuptohemi drejt nese e gjente deri ne 10 euro se mos mendoni qe bej shopping ne Milano :) vec kur kaloj te rrugica e cameve aty ku kaloj te pakten 2 here ne dite per te vajtur ne pune e per tu kthyer nga puna dhe cte shikoj... qendronte aty krenare ne nje tavoline si tabaka nje kapele mes shume te tjerave cilindrike dhe prek kashte. Nje fjongo blu me te shkruaren Albania kompletonte kete prodhim shqiptar I cili mua personalisht me rrembeu pozitivisht. Cmimi ishte 1.000 all pra plotesonte kriterin nen 10 euro ndaj duhet te ishte e imja. Padyshim shumekush u cudit kur lexonte Albania me kapelen time e shumekujt ju duka turiste ne vendin tim por une e shijova shume kete kombinim e kete gjetje aq sa vendosa qe te mos ja heq fare shiritin blu.
Mendoj se ka disa krijime apo punime shqiptare per te cilat duhet te jemi krenar e ti publikojme sa me shume.
Ju do I thonit jo nje kapele te tille?


Thursday, July 17, 2014

Kimono Dress

Ndonjehere eshte me e veshtire te heshtesh e te pranosh fatin tend sesa te luftosh pafund per te drejten tende . Sepse ndonjehere e drejta s'ka fare rendesi ,kur ti nuk njeh me veten ne gjithe rrugetimin tend pasi ti ke humbur ne syte e te panjohurit qe ke perballe.
Duket sikur eshte derdhur boja dhe cdo gje eshte nxire e fshire ndaj asgje nuk ka me vlere. Zgjodha nje  Kimono te zeze e cila duket fatale ,nje zgjedhje e ftohte dhe e heshtur e cila vjen te pakten e vendosur.
Kimono-n do ta shikojme gjate ne sezonin qe jemi ne forme fustanesh e xhaketash edhe pse perkthimi i saj eshte "a thing to wear" apo dicka me vesh duket sikur pesha qe ka kjo veshje eshte pak me tragjike ndoshta nga roli i Madame Butterfly-t duket me shume si rroba e vetesakrifikimit e finales tragjike sesa thjesht nje gje per tu veshur.
Mua fundet tragjike gjithnje me kane pelqyer kur personazhet ne to kane dinjitet e ndjenje,ndaj nuk me tremb fundi  por do doja qe njerzit edhe ne dhimbje te mos humbin dinjitetin e tyre.
Tuesday, July 15, 2014

Ombre Patterned Pants

Ndonjehere te duhet nje artikull Ultra All Inclusive qe te te frymezoje per nje outfit shume normal dhe te thjeshte,si ne postin e sotem.
cfare mund te kerkosh me shume nga nje pale pantallona komode me prerjen e pishamave sesa te jene me motive dhe me 2 ngjyra me shkrirje.
A nuk jane maximumi ndaj pjesa tjeter le te jete thjesht taka te bardha dhe kanatjere me gure blu se ne smund te mos lidhnim pak blune e pizhamave me nje detaj.
Syzet Fendi vijne ne ngjyrat e pantallonave me ujra te cilat te mundesojne ti kombinosh me shume veshje por ne stilin klasik.Me nje krehje te drejte dhe pa make up duket looku normal i nje fillim jave.
Monday, July 14, 2014

JustFAB

Kepuce JustFAB
Masa 39-40
Other Material pervecse lekure :)
Cmimi 3.000ALL


Friday, July 11, 2014

Ein Zwei Polizei

Sapo prishet pak koha duket se instiktivisht strukemi tek e zeza si per tu mbrojtur nga sterkalat e shiut. A thua se me te zeza mund hijen e reve a thua se e zeza te ben papritur gjeneral te tyre. Veshja e sotme e ka theksin ekskluzivisht te kapelja e cila eshte nje nga ato pengjet qe nuk more kur ishte koha e tani te duhet ta jetosh vetem pak aq sa dielli ti caje rete.
Nje veshje sa rock aq edhe sport por qe duket se e kthen nje dite pak te cuditshme si e sotmja ne nje mundesi per te qene e cuditshme dhe vete.

Total Pageviews