Wednesday, October 22, 2014

Leather and Jeans

Jane disa kombinime te thjeshta te cilat kane gjithmone sukses,ato jane thjesht te pastra te panderlikuara praktike dhe me nje doze te deklaruar fort lehtesie e cila i ben dhe me joshese.
Shume shpesh te veshurat me mire i gjejme me nje tshirt dhe nje pale skinny jeans apo leggings dhe ashtu pa asnje Risi apo mesazh te caktuar ato vleresohen si nje zgjedhje e mire.
Kjo ndodh dhe ne blogjet me te mire te modes qe ndjekin streetstyle ne javet e modes,mes qindra propozimeve mjaft te guximshme ti gjen patjeter dhe personazhet te cilat nuk heqin dore nga e thjeshta nga kombinimet bazike pa asnje reklamim.keto kombinime jane ne cdo kohe te fresketa e personazhet jane totalisht te shpenguar e kjo i ben dhe me te pranueshem e terheqes pavarsisht rrymes se risive qe rrjedh te perosnazhet e tjere.Sa here e kemi pare Miranda kerr me Nje kemishe Jeans dhe Strece lekure e kemi menduar Pse JO?!!!pse te mos e provoj dhe une  a do percjell te njejten freski me nje kombinim aq te thjeshte Jeans dhe Leather.
Nese do te dukesh si nje modele OFF DUTY atehere mos guxo te hipesh mbi taka! Nese do te ndihesh e fresket dhe e shpenguar vish cdo lloj sheshke te cuditshme apo jo kepucet e babit gjyshit apo te dashurit vec TAKA JO .
Pasi keshtu do coje totalisht dem mundimin qe s'je munduar.Ok e komplikova shume :) shpresoj te kuptoni cfare kam dashur te them me fotot e postit.
Dhe ne cdo outfit te pamundimshem sic eshte dhe Jeans and Leather duhet patjeter nje prekje feminile nje element surprize sic eshte dhe i kuqi i buzeve ne nje nuance lejla Heroine by MAC Cosmetics i cili vjen ne linje me manikyrin lejla dhe komplimenton aspak mundimin e sotem :)
Tuesday, October 21, 2014

Classic

Hubert de Givenchy 87 vjec ka leshuar deklaraten e fuqishme qe fashion po behet gjithnje e me vulgar.Ka perdorur ekzaktesisht keto fjale per te sjelle ne vemendje qe fashion duhet te evoloje apo zhvillohet ngadale dhe jo te sjelle cdo here revolucion pasi vetem keshtu nje fustan mund te dashurohet e te qendroje gjate.
Mua personalisht keto fjale me goditen duke qene se shpesh e gjej veten duke hedhur flakur e perjashtuar,e duke mos i dhene veshjeve mundesine te "qendrojne".Si eshte e mundur qe mamate tona dukeshin aq mire me 4-5 prerje klasike e dashuronin ate imazh qe krijonin ashtu te cunguar nga pamundesite ama te qarte e te dashur per brendesine e tyre.Si ka mundesi qe ne kete det te pafund zgjedhjesh e mundesish ne jemi cdo here e me pak te kenaqura apo dhe me pak te qarta per ato qe duam. Ne kete kontekst gjeta guximin te zgjedh si outfit te sotem nje fustan i cili vjen nga "Humana Vintage " ne Milano dhe i cili eshte nga ato zgjedhjet qe padyshim do qendrojne gjate dhe ne garderoben time,ashtu sic mund te kene qendruar dhe ne garderoben e zonjes qe e ka poseduar para meje.
Disa fustane jane thjesht te pakohe sepse kane elemente te tille feminiliteti dhe jane fustane me personalitet te cilet si veshtire t'i  perjashtosh nga jeta jote pa e kthyer koken pas.
Kjo dhurate e mrekullueshme erdhi nga mikesha ime Alba e cila ndjek vec moden e saj dhe eshte aq e pandikueshme dhe e paperseritshme si fustani qe ajo ka zgjedhur per mua.
Shume shpesh keto zgjedhje te padiktuara te natyrshme te cilat vijne thjesht nga magjia qe te transmeton nje fustan te shpien ne nje dimension tjeter qe s'ka me lidhje me moden e trendet por te perfshijne dhe te dhurojne vetem magji,Fundja ky eshte dhe qellimi i cdo fustani te te dhuroje nje enderr nje ndjesi perrallore e cila te zgjase gjithmone sa here e prek apo e vesh,

A ka veshje ne garderoben tuaj qe nuk do i hidhnit poshte per asnje arsye dhe cfare vlere kane per ju?Monday, October 13, 2014

Monday Passion

Ma kundershtoni sa te doni por une vazhdoj te jem e bindur qe pushimet i marr te henen, e jo ne fundjave sic mund te mendoni.Fundjava me gjen ne nje rremuje totale dhe mundohem te organizohem me 2 vajzat e kur mbyll deren pasi dal mundohem te harroj c'kam lene pas...
Nuk  e di a ju ndodh dhe ju keshtu por vertet mes mamit fashionistas dhe gruas me shume i ngjaj nenemadhes ne fundjave.
Kur ke dhe nje partner indiferent ne kete mes qe mendon se fundjava eshte nje relax total dhe ai eshte i persekutuari ne pune ,padrejtesia dhe indiferenca behen gati nje sulm i patolerueshem.
E nese llastimi i tij shoqerohet me kthimin e kurrizit atehere GUERRA SIA!
Shume shpejt vjen  e hena...E HENA e bekuar E HENA IME e hena qe lahen gjithe shqiptaret dhe krihen gjithe femrat ose te pakten nje pjese e mire e tyre e hena qe ti s'je me e tija duke e pritur ne shtepi dhe ai i qe te kapardiset dhe as ta ndjen fare mungesen.Dhe hakmarrja te filloje!
Sic kercen ai nga krevati e ben dushin te dielen qe ne 5 me hoxhen,ashtu beje dhe TI te henen dhe zgjate mbi nje ore hiq 7 lekure nese eshte nevoja,vec atij ti dale gjumi e te mendoje cfare po ndodh,pastaj fshihu lehte me peshqir dhe bej pauza te gjata kot s'je zgjuar ne 5. Pastaj shpupurisu me tharesen dhe gjysem ore tjeter tani e sigurte qe koken e ka poshte jastekut dhe po te mallkon.
Ndonje kontroll i herepashershem krejt i parendesishem i ores por dhe i lajmerimeve te cdo lloj notifikimi qe te vjen dhe kur ti je ne gjume atij do ja ngreje tensionin mbi 18 dhe ti do shikosh thjesht jorganin qe fryhet e shfryhet nga frymemarrja e renduar.
Fundja asgje per tu shqetesuar deri tani po behesh gati per pune se ndoshta ai e ka harruar qe dhe ti punon ...TE  HENAVE.
E c'mund te veshesh te henave nese ai nje nate me pare te ka kthyer kurrizin,fustan te kuq sigurisht qe ai te mendoje qe sot ne pune do ju vizitoje Channing Tatum.Padyshim qe do perdorja nje personazh qe Ai nuk e njeh dhe mund te mendoje qe ky zoteria eshte dhe CEO I bankes :D
Ke ndenjur si shule para pasqyres 2 ore vetem qe ai te mendoje qe sapo te dalesh nga dera do takosh zotin qe ka zbritur ne toke vetem te shikoje Ty e ai qe te ka ne shtepi gjithe kohen thjesht ka vendosur te te ktheje kurrizin bashke me fundin e kurrizit.

Indiferente me te kuqe sillesh natyrshem sikur 7 shtresat qe hoqe te ishin gjeja me e natyrshme qe mund te ndodhte ,sikur takimi me hoxhen qe ne 5 te mos ishte ne fakt nje sakrifice e tepruar vec per te fituar luften me te,dhe ne fakt lufta e shpallur shoqerohet me nje te ngare prej te cmenduri dhe si cdo mengjes te hene dikujt i lakohet gruaja e dikujt tjeter motra,mire qe mbajme xhamat mbyllur thuaj.
Ti vazhdon te jesh e ftohte duke pare qe e kuqja jote ka bere efekt cdo sekonde qe kalon i thote Atij qe do ndahet nga e kuqja dhe vec kur ulesh natyrshem per te marre kafen e mengjesit,degjon qe ai porosit dhe nje leng portokalli per ty :) edhe pse tere naten e kalove ne bashkebisedim me shpinen dhe fundshpinen e tij,tani fundshpina e tij po kujdeset qe ti te marresh dhe pak vitamine C.

Porsi nje qen qe perkedhel pronari ashtu dhe ty te zberdhehet nje buzeqeshje brenda dhe kupton qe gjithcka qe gjithmone ke kerkuar eshte pak vemendje , atehere kur je si NENEMADHJA dhe jo kur shikon TE KUQEN te henen dhe i jep nje puthje ne buze duke humbur keshtu Luften me TE sepse dashuria eshte pak me e forte dhe se budallalleku i njerzve ose ndoshta eshte forma me perfekte e budallallekut te tyre.
Total Pageviews